Stanivuković i Rodić u sukobu zbog Sokolskog doma: “Ne damo da bude birtija i kafana”
Banja Luka – Jutros je gradska menadžerica Mirna Savić Banjac spriječena da uđe u Sokolski dom, gdje su trebali početi radovi na sanaciji, što je dovelo do verbalnog obračuna između gradonačelnika Draška Stanivukovića i vlasnika kafane te starješine Sokolskog društva, Nebojše Rodića.
Rodić tvrdi da se u prostoru nalazi još od devedesetih godina, te da Grad Banja Luka pravi presedan ulaskom bez sudske presude.
– Istorija se ponavlja, ovdje su 1941. ustaše ušle. Sokolski dom funkcioniše već 33 godine. Mi samo čekamo odluku Suda. Bez rješenja Suda ne prihvatamo ulazak – izjavio je Rodić, dodajući da je riječ o bespravnoj uknjižbi i malverzacijama.
Grad: “Rodić 30 godina koristi gradsku imovinu”
Stanivuković, s druge strane, poručuje da Rodić tri decenije koristi imovinu Grada, u kojoj je imao kafanu.
– Plaćao je režije sam sebi, Sokolskom društvu gdje je predsjednik. Imamo sva rješenja za ulazak. Rodić se prije izbora sastao sa Đajićem, SNSD je došao u ovu ilegalnu kafanu i obećao mu da će ostati – rekao je gradonačelnik, dodajući da Grad planira izgradnju Sportske gimnazije na toj lokaciji.
Gradonačelnik tvrdi da je Grad dobio Sokolski dom u posjed presudom Vrhovnog suda te da planira izgradnju objekta koji bi služio za nastavu do poslijepodnevnih sati, a potom za sportske aktivnosti.
– Ne damo da ovdje bude birtija i kafana. Pet godina nam brane izgradnju Sportske gimnazije – naglasio je Stanivuković.






