Delegat Doma naroda PSBiH Nenad Vuković izjavio je da završetak predsjedavanja Nikole Špirića predstavlja važan trenutak za ovo zakonodavno tijelo.
– Nadam se da će novi predsjedavajući, nakon osam teških mjeseci, vratiti poštovanje poslovnika i dignitet Doma – rekao je Vuković nakon sjednice.
On je ocijenio današnje zasjedanje „haotičnim i suprotnim poslovniku“, naglasivši da nisu postojali uslovi za održavanje 18. hitne sjednice, jer prethodne nisu bile okončane.
– Hitna sjednica mora sadržavati tačke koje zaista zahtijevaju hitnost. Danas smo pokazali toleranciju zbog važnosti Zakona o energiji (CBAM mehanizam), ali smo insistirali na skraćenoj proceduri – istakao je Vuković.
Kritikovao je i rad Vijeća ministara BiH, naglasivši da taj organ nema podršku nijednog doma Parlamentarne skupštine:
– U demokratskim zemljama takav organ bi podnio ostavku. Rješenje je nova parlamentarna većina koja bi u narednih godinu i po mogla donijeti odluke koje bi građanima vratile nadu – zaključio je Vuković.





