Predsjednik SNSD-a Milorad Dodik boravi u Sočiju, gdje je dao intervju ruskim medijima i poručio da će kandidat SNSD-a za predsjednika Republike Srpske, Siniša Karan, biti “još radikalniji od njega”.
“Mislimo da je Karan čovjek koji u ovom trenutku može da nastavi ovu političku borbu i institucionalno, na najbolji način”, izjavio je Dodik za RTRS.
On je pojasnio da u mnogim političkim stavovima dijeli Karanova razmišljanja, posebno u pogledu ustavnog uređenja.
“Vrijednosti koje on ima o ustavnom poretku ja sam prihvatio. Pa možda su, umjesto jednog Dodika, sada dobili dva. A uvjeren sam da će on otići još jednu ljestvicu više od mene”, rekao je Dodik.
Prema njegovim riječima, Karan je čovjek koji neće odustati od Republike Srpske, jer ju je, kako tvrdi, branio kroz različite funkcije i uživa nesporan autoritet.
Dodik je Sarajevu uputio i poruku da je “najbolje da prekinu izborni proces”, jer će, kako smatra, prijevremeni izbori biti svojevrsni referendum o (ne)prihvatanju odluka visokog predstavnika, Tužilaštva BiH i presuda Suda BiH.






