Naslovnica BiH “Prevazišao si sam sebe, ti si bolestan” – Kako je Gorica reagovala...

“Prevazišao si sam sebe, ti si bolestan” – Kako je Gorica reagovala na priču o sukobu u…

1095
0

 

Gorica Dodik reagovala na tvrdnje o sukobu u vrhu SNSD-a: Vukanović je bolestan, a oni koji ga prenose su za posmatranje

Gorica Dodik, kćerka predsjednika Republike Srpske Milorada Dodika, javno je reagovala na objavu lidera Liste za pravdu i red, Nebojše Vukanovića, koji je iznio navodne detalje sa sjednice Predsjedništva i Glavnog odbora SNSD-a.

Vukanović je sinoć tvrdio da je na sjednici došlo do ozbiljnog verbalnog sukoba između Milorada Dodika i Željke Cvijanović, nakon što je, prema njegovim informacijama, Dodik predložio svog sina Igora za budućeg predsjednika stranke. Cvijanović se, kako navodi, tome oštro suprotstavila, uz podršku značajne frakcije unutar SNSD-a.

Na ove navode reagovala je Gorica Dodik objavom na društvenim mrežama, u kojoj je Vukanovića nazvala “bolesnim” i poručila da su “oni koji prenose takve gluposti za posmatranje”.

“Prevazišao si sam sebe i hajde što si ti bolestan i što ti odavno treba pomoć, ali ovi što prenose ovakve gluposti, oni su tek za posmatranje”, napisala je Gorica Dodik.


Njena reakcija uslijedila je u trenutku kada se unutar SNSD-a spekuliše o mogućim tenzijama i unutarstranačkim sukobima, posebno nakon što je Milorad Dodik pravosnažno osuđen na zatvorsku kaznu i zabranu političkog djelovanja, što otvara pitanje o budućem vođstvu stranke.

SNSD se zasad nije zvanično oglasio povodom navoda o sporu Dodik–Cvijanović, niti o mogućem prijedlogu Igora Dodika za nasljednika.

Komentiraj

Unesite svoj komentar!
Ovdje unesite svoje ime