Predsjednik SDS-a Branko Blanuša uoči današnjeg sastanka opozicionih stranaka poručio je da ova stranka želi okupiti kompletnu opoziciju u jednu kolonu pred Opće izbore 2026. godine.
Blanuša je istakao da je SDS kroz svoju političku historiju imao ulogu okupljanja ljudi koji su podržavali ideje slobode, jedinstva i Republike Srpske.
„SDS je od svog nastanka do danas bio tačka okupljanja srpskog naroda i svih onih koji su vjerovali u slobodu, jedinstvo i Republiku Srpsku. Danas smo svjesni svoje odgovornosti da građanima ponudimo ozbiljan i pobjednički koncept koji može donijeti promjene“, poručio je Blanuša.
Posebno je naglasio važnost zajedničkog nastupa opozicije i izbora kandidata koji bi imali najveću podršku građana.
„Zato ćemo predložiti da svi zajedno stanemo u jednu liniju i jednu kolonu, s najboljim kandidatima i ljudima koje imamo, pod jednu zastavu“, naveo je.
Dodao je da vjeruje kako jedinstven nastup opozicije predstavlja način da se objedini politička volja svih koji žele promjene u Republici Srpskoj.
Današnji sastanak opozicionih stranaka održava se u organizaciji Pokreta Sigurna Srpska, a očekuje se nastavak razgovora o zajedničkom nastupu i mogućim kandidatima za Opće izbore 2026. godine.






