Na okupljanju u Knežini, osim mještana, prisustvovali su i brojni ljudi iz Sarajeva, Tuzle, Sokoca i drugih mjesta, koji su došli da odaju počast umjetniku čiji je glas obilježio generacije i da se prisjete čovjeka koji je uvijek ostao vjeran svojim korijenima.
Tokom skupa, mještani Knežine iznijeli su prijedlog da se Halidu Bešliću kod Knežak izvora podigne spomenik, za koji smatraju da ga je istinski zaslužio.
Halid Bešlić će, kako su istakli organizatori, ostati upamćen kao veliki humanitarac i čovjek dobrog srca.
„Osjetio sam potrebu da organizujem ovo okupljanje jer Halid to zaslužuje. Bilo bi sramota da iz ovog kraja ne pošaljemo poruku poštovanja i ljubavi. Halid je Knežinu nosio u srcu i duši, to se osjetilo u svakoj njegovoj pjesmi. U posljednje vrijeme dolazio je češće, bio je željan svog zavičaja i djetinjstva. Nikada se nije stidio svojih korijena, za razliku od mnogih poznatih koji kriju porijeklo. Čak je i pjesmu posvetio ovom izvoru kraj kojeg danas stojimo. Tu je napravio vikendicu da bi mogao odmarati dušu, ali nije stigao da je dovrši. Ostaće zapamćen kao čovjek dobrog srca, koji je pjevao narodu i s narodom“, rekao je organizator skupa.
Veljko Borovina, odbornik Skupštine, najavio je pokretanje inicijative da se Halidu Bešliću podigne bista.
„Mnogo je uradio za ovaj kraj. O njegovom djelu ne treba mnogo govoriti – njegove pjesme su sve rekle, o ljubavi, životu, sreći i zavičaju. Njegov put nije bio lak – pješačio je do škole, danju radio, noću pjevao. Pomagao je ljudima, poznatima i nepoznatima, i tokom života je spajao ljude, kao što nas sada, nakon njegove smrti, ponovo spaja. Teško će se pojaviti neko poput njega – jedan je Halid“, istakao je Borovina.
Halidova komšinica je kroz suze govorila o uspomenama koje nosi:
„Ostaće zauvijek u našim srcima. Teško je, otišao je Halid. Najteže je njegovoj porodici. Svi ćemo ga pamtiti po dobrom. Bio je plemenit, uvijek nasmijan, pravi prijatelj. Nedavno smo pili kafu i pričali o životu, porodici… ništa nije spominjao o bolesti. Voljela bih da mu još jednom mogu reći da ga volim do neba. Iako nije više među nama, u mojoj duši će uvijek ostati. Zadužio je sve nas, i mene i moju djecu“, rekla je ona.
Na okupljanju u Knežini, osim mještana, prisustvovali su i brojni ljudi iz Sarajeva, Tuzle, Sokoca i drugih mjesta, koji su došli da odaju počast umjetniku čiji je glas obilježio generacije i da se prisjete čovjeka koji je uvijek ostao vjeran svojim korijenima.
Tokom skupa, mještani Knežine iznijeli su prijedlog da se Halidu Bešliću kod Knežak izvora podigne spomenik, za koji smatraju da ga je istinski zaslužio.
Halid Bešlić će, kako su istakli organizatori, ostati upamćen kao veliki humanitarac i čovjek dobrog srca.
„Osjetio sam potrebu da organizujem ovo okupljanje jer Halid to zaslužuje. Bilo bi sramota da iz ovog kraja ne pošaljemo poruku poštovanja i ljubavi. Halid je Knežinu nosio u srcu i duši, to se osjetilo u svakoj njegovoj pjesmi. U posljednje vrijeme dolazio je češće, bio je željan svog zavičaja i djetinjstva. Nikada se nije stidio svojih korijena, za razliku od mnogih poznatih koji kriju porijeklo. Čak je i pjesmu posvetio ovom izvoru kraj kojeg danas stojimo. Tu je napravio vikendicu da bi mogao odmarati dušu, ali nije stigao da je dovrši. Ostaće zapamćen kao čovjek dobrog srca, koji je pjevao narodu i s narodom“, rekao je organizator skupa.
Veljko Borovina, odbornik Skupštine, najavio je pokretanje inicijative da se Halidu Bešliću podigne bista.
„Mnogo je uradio za ovaj kraj. O njegovom djelu ne treba mnogo govoriti – njegove pjesme su sve rekle, o ljubavi, životu, sreći i zavičaju. Njegov put nije bio lak – pješačio je do škole, danju radio, noću pjevao. Pomagao je ljudima, poznatima i nepoznatima, i tokom života je spajao ljude, kao što nas sada, nakon njegove smrti, ponovo spaja. Teško će se pojaviti neko poput njega – jedan je Halid“, istakao je Borovina.
Halidova komšinica je kroz suze govorila o uspomenama koje nosi:
„Ostaće zauvijek u našim srcima. Teško je, otišao je Halid. Najteže je njegovoj porodici. Svi ćemo ga pamtiti po dobrom. Bio je plemenit, uvijek nasmijan, pravi prijatelj. Nedavno smo pili kafu i pričali o životu, porodici… ništa nije spominjao o bolesti. Voljela bih da mu još jednom mogu reći da ga volim do neba. Iako nije više među nama, u mojoj duši će uvijek ostati. Zadužio je sve nas, i mene i moju djecu“, rekla je ona.






