Predsjednik Srbije Aleksandar Vučić izjavio je u New Yorku da su Sjedinjene Američke Države pristale da produže neuvođenje sankcija Naftnoj industriji Srbije (NIS) za svega četiri dana, te da će one stupiti na snagu 1. oktobra.
– To nije lijepa vijest, ali je očekivana. Mi smo tu kolateralna šteta odnosa Zapada i Rusa, platit ćemo izrazito visoku cijenu – rekao je Vučić za srbijanske medije.
Najavio je da Srbiju očekuje teško razdoblje i teška zima, ali je poručio da će vlasti učiniti sve kako bi građani imali stabilno grijanje i energente.
– Daću sve od sebe da građani imaju toplu zimu u svojim domovima – istakao je Vučić, prenosi Beta.






