Naslovnica BiH DODIK BIJESAN ZBOG OLDUKE KRNJIĆA: Evo šta je poručio

DODIK BIJESAN ZBOG OLDUKE KRNJIĆA: Evo šta je poručio

1722
0

Bivši predsjednik Republike Srpske Milorad Dodik reagovao je na odluku člana Upravnog odbora Uprave za indirektno oporezivanje BiH Zijada Krnjića da uskrati saglasnost za izmjene pravilnika koje bi otvorile put aktiviranju novog graničnog prijelaza u Gradišci.

Dodik je ocijenio da nova blokada otvaranja prijelaza ponovo potvrđuje, kako tvrdi, dublje probleme u funkcionisanju Bosne i Hercegovine kao države, naglasivši da se radi o infrastrukturi od koje podjednako koristi imaju građani i privrednici iz oba entiteta.

„Graničnim prijelazom u Gradišci ne prolaze samo građani Republike Srpske, već i građani i privrednici iz Federacije BiH. To je najfrekventniji granični prijelaz u Bosni i Hercegovini”, rekao je Dodik.

Govoreći o zastoju u proceduri, postavio je pitanje o prirodi međusobnih odnosa između entiteta. „Ko koga ucjenjuje? Kad vam ne valja ovako, najbolje da se raziđemo”, poručio je, ocjenjujući da je posrijedi političko neslaganje koje produbljuje ionako naglašene podjele.

Dodik je podsjetio i na finansijski doprinos Republike Srpske izgradnji pratеće infrastrukture. „Republika Srpska uložila je 40 miliona eura za izgradnju mosta, ne računajući dionicu auto-puta od Banje Luke do mosta. Čekali smo 15 godina da Hrvatska riješi infrastrukturna pitanja sa svoje strane”, rekao je.

Na kraju je zaključio da ovakve situacije svjedoče o dubokim razlikama između dva entiteta. „To govori da smo dva svijeta. Nismo samo politički različiti, već smo u ozbiljnom civilizacijskom nesporazumu”, poručio je Dodik.

Komentiraj

Unesite svoj komentar!
Ovdje unesite svoje ime