Bivši predsjednik Republike Srpske i lider SNSD-a, Milorad Dodik, komentarisao je odluku Vijeća ministara BiH o usvajanju Reformske agende, poručivši da je riječ o, kako kaže, čistoj „farsi“.
Dodik je izjavio da se složio da Republika Srpska pruži podršku dokumentu, ali samo kako bi pokazao njegovu manjkavost.
– To uopšte nije bilo prevedeno na domaće jezike, pa ni na srpski. Dokument je napravljen površno, tamo je sve i svašta nabacano. Htio sam da pokažem da se radi o farsi – rekao je Dodik za RTRS i Srnu iz Sočija, gdje trenutno boravi.
On je dodao da Evropska unija, prema njegovom mišljenju, „na sve moguće načine pokušava da oteža život na ovim prostorima“.
– Hoćete sve da uradite da i ovo malo kreativnih ljudi ode i radi kao najamni radnici u Njemačkoj ili drugim zemljama. EU i Brisel su laž i prevara. Kada neko govori u ime Evropske komisije, to je uvijek obmana – od Sorece i Kosove do Von der Leyenove – poručio je Dodik.






