U pismu upućenom predsjedavajućem Predsjedništva Bosne i Hercegovine Denisu Bećiroviću, premijer Mađarske Péter Magyar izrazio je uvjerenje da će odnosi i prijateljstvo između Bosne i Hercegovine i Mađarske nastaviti jačati i u narednom periodu.
„U ime mađarskog naroda i u svoje lično ime želim izraziti iskrenu zahvalnost za Vaše pismo čestitke povodom rezultata izbora održanih 12. aprila 2026. godine“, naveo je Magyar.
Dodao je da je Mađarska posvećena produbljivanju saradnje s Bosnom i Hercegovinom u različitim oblastima, s ciljem jačanja bilateralnih odnosa i doprinosa stabilnosti Zapadnog Balkana.
„U tom cilju, Mađarska će voditi pragmatičnu vanjsku politiku zasnovanu na poštovanju, međusobnom povjerenju i partnerstvu sa svim svojim partnerima“, poručio je mađarski premijer.

Na kraju pisma Péter Magyar uputio je i izraze poštovanja predsjedavajućem Predsjedništva Bosne i Hercegovine.
„Molim Vas da primite izraze mog najdubljeg poštovanja“, zaključuje se u pismu.






