Studenti u blokadi fakulteta Univerziteta u Beogradu danas organizuju veliki protest na Slaviji pod sloganom „Ti i ja, Slavija, jer studenti pobeđuju“, a skup bi trebao trajati od 18 do 20 sati.
Prema planu organizatora, okupljanje učesnika predviđeno je od 13 do 16 sati kod Poljoprivrednog fakulteta u Zemunu, dok su dodatna okupljanja najavljena od 14 do 17 sati kod Pravnog fakulteta, na Autokomandi i Trgu Republike.
Istovremeno, kompanija „Srbija Voz“ saopćila je da je od jutros u 4:15 sati obustavljen željeznički saobraćaj na cijeloj mreži u Srbiji.
„Srbija Voz a.d. obavještava korisnike usluga da je 23. maja 2026. godine u 4:15 sati ‘Infrastruktura železnice Srbije’ a.d. obustavila do daljnjeg saobraćaj svih vozova na željezničkoj mreži Republike Srbije. Zahvaljujemo putnicima na razumijevanju“, navedeno je u saopćenju.
Razlozi za obustavu željezničkog saobraćaja nisu zvanično obrazloženi.
Potpuna obustava vozova izazvala je brojne reakcije na društvenim mrežama i među učesnicima protesta, s obzirom na to da je željeznički prevoz jedan od najjeftinijih načina dolaska građana i studenata iz drugih gradova u Beograd.
Dio javnosti potez vlasti povezuje s današnjim protestom studenata, koji je posljednjih dana privukao veliku pažnju u Srbiji i regionu.






